Hugh Neffas laimėjo Kobuk 440 rogių šunų lenktynes ​​po įtempto gaudymosi su Richie Diehlu arti finišo

Autorius Alena Naiden

Atnaujinta: 2022 m. balandžio 11 d Paskelbta: 2022 m. balandžio 11 d

KOTZEBUE – Po įtemptų dviejų patyrusių vabzdžių gaudynių sekmadienio rytą Hugh Neffas laimėjo kasmetines Kobuk 440 rogių šunų lenktynes, aplenkdamas Richie Diehlą vos 2 minutėmis.

Neffas, po savo diržu turintis daugiau nei tuziną „Yukon Quest“ ir „Iditarod“, buvo ryškus lyderis šių metų „Kobuk 440“ lenktynėse, kurios prasidėjo ketvirtadienį ir vyko nuo Kotzebue iki Kobuko ir atgal.

„Bėgate į paketo priekį ir sakote:” Tai mano pėdsakai. Kas mane įveiks?“ Neffas kalbėjo apie savo strategiją. „Anksčiau lenktyniaudavau su Lance’u Mackey ir visada tikėjau jo filosofija.

Kirsdamas sudėtingą šiaurės vakarų Aliaskos reljefą, Neffas pirmasis atvyko į patikros punktą Ambleryje ir paliko jį maždaug 1,5 valandos anksčiau nei Diehlas. Tačiau lenktynių pabaigoje Diehlas pradėjo stiprėti prieš Neffą.

„Aš užėjau į paskutinės čia esančios kalvos viršūnę, kol tu nusileidai į Kotzebue ir pamačiau jį ant ledo“, – sakė Diehlas. „Bandėme jį sugauti, bet iš tikrųjų jo nepasivijome“.

Neffas sakė, kad pamatė artėjantį Diehlį ir paspartino, suprasdamas, kad jo konkurentas artėja.

„Jis gaudė mane ir aš žinojau, kad jis tai padarys“, – sakė Neffas. „Taigi, kol užkandžiauju ir apsiaunu batus, kiekvieną kartą, kai užmaudavau šuniui ant kojos grobį, žiūrėdavau atgal, kad įsitikinčiau, ar jo nėra.

Neff komanda bėgiojo – šunys iš Jimo Lanier’s Northern Whites veislyno – buvo pagrindinė jo pergalės priežastis.

„Kiekvienas, kuris mato jo komandą, žino, kad tai labai ypatinga komanda; ji nepanaši į jokią kitą komandą pasaulyje“, – sakė jis. „Jie visi man sakė, kad nori, kad laimėčiau, aš mačiau tai jų akyse.

Neffui ir Diehlui kirtus finišo liniją apie 10.25 val., naujokas Eddie Burke’as jaunesnysis. užėmė trečią vietą 11.46 val. Praėjusių metų Kobuk 440 čempionas Ryanas Redingtonas į Kotzebue atvyko 16.38 val. Sekmadienį 18 val. likusios komandos vis dar lenktyniavo Kianoje arba artėjo prie jos.

Nors lenktynės prasidėjo greita kieta trasa, penktadienio vakarą sąlygos tapo dar sunkesnės, nes buvo gilus sniegas ir minkšta, iš dalies prapūsta trasa.

„Šias lenktynes ​​dalyvavau 15 kartų ir tai turbūt žiauriausias mano matytas takas“, – sakė Neffas.

Ambler mieste keturios komandos – Jessie Holmes, Martin Early, DJ Starr ir Deke Naaktgeboren – nutrūko nuo lenktynių, nurodydami iššūkius su savo šunų komandomis.

Antroji tako pusė nebuvo lengvesnė: Diehlas sakė, kad po Noorviko keliose vietose „nebuvo daug tako“, o musherai „zigzagais vaikščiojo“, kad surastų kelią.

Lenktynių maršalas Edas Itenas sakė, kad trasos sąlygos pasikeičia per naktį, o „440 lenktynėms tai tikrai geras oras“, ypač palyginus su praėjusių metų lenktynėmis, kai trasą įveikė tik vienas mušeris.

[From 2021: Ryan Redington declared victor in ‘brutal’ Kobuk 440 as the only musher to complete the course.]

ADN atstovė Emily Mesner prisidėjo prie istorijos.